Wedding planner / Konsultant - kim jest i czym się zajmuje?

wedding planner polska

Czy istnieje ktoś, kto nie słyszał nigdy o zawodzie wedding plannera…? Nawet jeśli nazwa „konsultant ślubny” brzmi dla Ciebie znajomo, czy wiesz, co konkretnie robi osoba, która się tym zajmuje…? Wiele par, z którymi przeprowadzałam ślubne konsultacje, otwarcie przyznawało, że są zainteresowane usługą organizacji ślubu, ale dokładnie nie wiedzą, na czym ona polega i czego mogą oczekiwać.

Wedding planner/ Konsultant ślubny czyli kto?

W wielkim skrócie, wedding planner, inaczej konsultant ślubny, to specjalista od ślubów, który udziela wsparcia w planowaniu, organizacji i koordynacji, a także aranżacji zaślubin i przyjęcia weselnego. Przy realizacji zlecenia współpracuje z innymi usługodawcami. Zadaniem konsultanta jest ustalenie potrzeb klientów i wspieranie na każdym etapie przygotowań. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

wedding planner poland

Korzystanie z usług wedding plannera z pewnością ułatwi i usprawni cały proces przygotowań. Praca ta wymaga dobrego zorganizowania, konsekwencji, skrupulatności, systematyczności, umiejętności pracy pod presją czasu, ale również zdolności interpersonalnych, negocjacyjnych, mediatorskich. Wedding planner musi potrafić zrozumieć potrzeby klientów by  przedstawić im oferty jak najlepiej dopasowane do ich potrzeb, preferencji, stylu.

Wedding planner odpowiedzialny jest również za tworzenie aranżacji i ich projekty. Myślę, że są to najważniejsze cechy dobrego wedding plannera, na które warto zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Wiele Par nadal decyduje się na samodzielną organizację ślubu i wesela, próbując pogodzić to z pracą i innymi obowiązkami. Często większość działań spada głównie na barki panny młodej. Oczywiście są pary, które świetnie sobie poradzą przy samodzielnej organizacji. Inne czują się jednak jak w nowej, stresującej pracy, w której wymaga się od nich rzeczy, o których nie mają bladego pojęcia. Nie każdy musi lubić i chcieć podjąć się tak poważnej organizacji.

Niestety, i w jednej, i drugiej grupie często dostrzegam, że przygotowania do jednego z piękniejszych dni w życiu stają się stresujące i pełne przykrych niespodzianek i konfliktów. Same pary natomiast pod presją czasu czy rodziny nie potrafią się nimi cieszyć. Uważam, że przygotowania mogą i powinny być piękną częścią ślubu. To im poświęcamy w końcu najwięcej czasu.

wesele miedzynarodowe

Czy można inaczej…? Oczywiście, że tak! Istnieją pary, które proces przygotowań do ślubu rozpoczynają od podjęcia współpracy z wedding plannerem. Wiedzą, że dzięki tej decyzji cały skomplikowany proces przygotowań będzie dla nich znacznie łatwiejszy i przyjemny, bo najtrudniejszą część pracy przejmuje na siebie wedding planner. Inne pary rozpoczynają samodzielną organizację, a dopiero w trakcie przygotowań, gdy organizacyjne kwestie zaczynają je przytłaczać, szukają pomocy profesjonalisty, który pomoże im dopiąć wszystko do końca i ułatwi dalsze przygotowania.

Jak umówić wstępną konsultację z Wedding plannerem

Pierwsze spotkanie jest bezpłatne i niezobowiązujące, a pomoże ustalić w czym potrzebujecie ślubnego wsparcia. Przede wszystkim postaram się rozwiać Wasze wątpliwości i odpowiedzieć na Wasze pytania. Spotkanie może odbyć się osobiście lub online – niezależnie od Waszego miejsca zamieszkania.

Chemia jest niezbędna nie tylko w miłości. Odezwijcie się i umówcie spotkanie podczas którego sprawdzicie czy zaiskrzy. Aby umówić wstępną konsultację wystarczy, że klikniecie tu.

Powodzenia!

To będzie piękny ślub!

Agnieszka Lewandowska

Ślubne Wsparcie

konsultant slubny poznan

Kolejna randka?

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o nowych artykułach, materiałach i ofertach specjalnych? Zapisz się do Newslettera i bądźmy w kontakcie!

newsletter wedding planner

O MNIE

wedding planner blog

Nazywam się Agnieszka Lewandowska i z pasją tworzę Ślubne Wsparcie. Poznajmy się lepiej.

JESTEM TUTAJ

NEWSLETTER

KATEGORIE